Atuty II LO

Dlaczego warto wybrać II LO? Oto kilka argumentów:

Wysokie wyniki maturalne - najlepsze w Wałbrzychu i jedne z najwyższych na Dolnym Śląsku

Liczne osiągnięcia uczniów w olimpiadach przedmiotowych, tematycznych i interdyscyplinarnych

Wysokie miejsce w rankingu "Perspektyw" i tarcza "złotej szkoły"

77. miejsce Polsce w 2021 r., 103. miejsce w rankingu maturalnym, 22. miejsce w rankingu olimpijskim, 6. lokata na Dolnym Śląsku i 1. w Wałbrzychu (https://2021.licea.perspektywy.pl/rankings)

Wskaźnik EWD (Edukacyjna Wartość Dodana) - szkoła sukcesu

II LO jako jedyna szkoła w Wałbrzychu i powiecie wałbrzyskim ma wskaźnik EWD określany, jako szkoła sukcesu. Oznacza on, że uczniowie nie tylko osiągają ponadprzeciętne wyniki na egzaminach, ale również, że nastąpił przyrost ich wiedzy i umiejętności, a zatem szkoła sprzyja rozwojowi swoich uczniów.

EWD przedmiotów humanistycznych (język polski, historia, wos)

EWD przedmioty matematyczno-przyrodnicze (matematyka, biologia, chemia, fizyka, geografia, informatyka)

W razie pytań prosimy pisać na adres: rekrutacja2lowalbrzych@gmail.com