Współpraca z zagranicą

• Wymiana młodzieży z Fuldą - wrzesień 2017

W dniach 30 września - 6 października br. uczniowie naszej szkoły gościli uczestniczącą w wymianie uczniowskiej młodzież niemiecką z naszej szkoły partnerskiej w Fuldzie. W ciągu całego tygodnia mieli okazję lepiej się zintegrować, a także zapoznać swoich kolegów i koleżanki z kulturą oraz historią naszego kraju. Wspólnie zwiedzili między innymi Krzyżową, Świdnicę, Wrocław i Kłodzko.
    Data publikacji: 07-08-2018 12:01
  • Wymiana młodzieży ze szkołą w Fuldzie - kwiecień 2017

W dniach 22-28 kwietnia br. dziewiętnastu uczniów naszej szkoły wzięło udział w wymianie uczniowskiej wraz z niemiecką młodzieżą mieszkającą w Fuldzie. Te siedem dni upłynęło pod znakiem integracji i dobrej zabawy. W czasie pobytu nasi gimnazjaliści i licealiści mieli okazję dowiedzieć się, jak żyją ludzie w Niemczech, poznali niemiecką kulturę i zwiedzili liczne zabytki, nie tylko Fuldy, ale również okolicznych miejscowości m. in. pobliskiego Frankfurtu.
    Data publikacji: 07-08-2018 12:06
  • XV spotkanie ze szkołą partnerską Rabanus-Maurus-Schule z Fuldy - wrzesień 2014

W tym roku odbyło się już piętnaste - jubileuszowe spotkanie uczniów naszej szkoły ze szkołą partnerską Rabanus-Maurus-Schule z Fuldy.  We wrześniu piętnaścioro naszych uczniów wraz z opiekunami p. Małgorzatą Kmieć i p. Jackiem Rutkowskim pojechało do Niemiec. W ciągu tygodnia od 13-19 września zwiedziliśmy poza pięknym barokowym miastem Fulda również Frankfurt nad Menem, Weimar i Erfurt.
    Data publikacji: 07-08-2018 12:09
  • „Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia” - V Spotkanie Kresowian

16 maja 2014 w piątek reprezentacja uczniów i nauczycieli naszej szkoły wzięła udział w obchodach V Spotkania Kresowian związanych z Akcją "Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia" organizowaną przez panią Grażynę Orłowską- Sondej dziennikarkę Telewizji Wrocław. W uroczystości brały udział dolnośląskie szkoły, których uczniowie w okresach wakacyjnych pracują na polskich cmentarzach na kresach wschodnich odnawiając nekropolie polskie.
    Data publikacji: 07-08-2018 12:12
  • Wymiana ze szkołą z Fuldy - ostateczne starcie 1- 7 października 2011r.

Była ciepła noc. Na wałbrzyskim dworcu głównym panowała przyjemna, przesycona pełną oczekiwania wrzawą, atmosfera. Na zwykle opustoszałym peronie zgromadziła się spora grupa ludzi: młodzież, rodzice, nauczyciele. Wszyscy mieli tylko jeden cel: powitać przybywających z Niemiec uczestników wymiany.
    Data publikacji: 07-08-2018 12:25
  • Odwiedziny delegacji z Bad Kisingen i IILO - Wałbrzych 13.11.2010r.

Po raz dziesiąty grupa uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Wałbrzychu spotkała się ze swoimi rówieśnikami z Jack - Steinberger - Gymnasium w Bad Kissingen (Niemcy). Spotkała aranżowane są przez nauczycielkę języką niemieckeiego w naszej szkole - p. Zofię Wawrzyniak, która od 10 lat współpracuje z Dolnośląskim Stowarzyszeniem Opieki nad Więźniami Byłych Obozów Koncentracyjnych i Gett. W spotkaniu uczestniczyła p. Iwona Rychlik, reprezentująca wydział Spraw Społecznych i Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu.
    Data publikacji: 07-08-2018 12:23
  • Program COMENIUS

W latach 2007-2009 w Zespole Szkół nr 2 był realizowany projekt COMENIUS. Zagadnienia poruszane w projekcie to: Ziemia, teren, terytorium, mój region, moje miasto, moja wieś, nasze pejzaże.
    Data publikacji: 07-08-2018 12:21
  • FULDA: współpraca ze szkołami w Niemczech 1999-2009

W sierpniu 1999 roku  nasi nauczyciele (j. niemiecki, biologia)  i dyrektor szkoły spotkali się z nauczycielami szkoły w Fuldzie, by przygotować projekt ekologiczny. Całe przedsięwzięcie było finansowane przez Fundację Roberta Boscha. W latach 2002/2003 dzięki realizacji projektu uczniowie polscy mieli okazję między innymi odwiedzić rezerwat biosfery w Rhoen, a uczniowie niemieccy poznali rezerwat Gór Izerskich, gdzie uczyli się o przyczynach obumierania lasów.
    Data publikacji: 07-08-2018 12:20