Akcja Stop Plastik!

II LO bierze udział w akcji prowadzonej przez Urząd Miejski w Wałbrzychu pod hasłem "Stop Plastik!", która polega na wyeliminowaniu używania plastikowych opakowań, naczyń i sztućców w trosce o środowisko naturalne. Dlatego też w naszej szkole w trakcie wszelkiego rodzaju imprez oraz innych wydarzeń, zarówno o charakterze ogólnoszkolnym, jak i klasowym, nie używa się już wyrobów plastikowych, zastępując je produktami wielorazowymi (np. szklanymi) lub biodegradowalnymi. Te działania proekologiczne zostały wpisane również do programu profilaktyczno-wychowawczego, ponieważ edukacja i uświadomienie młodzieży na temat różnych form ochrony środowiska naturalnego, w tym rezygnacji ze stosowania plastiku, jest niezwykle ważna w kształtowanie postaw sprzyjających zrównoważonemu rozwojowi. Udział w akcji koresponduje również z obowiązującą w naszym liceum zasadą segregacji odpadów, polegającą na umieszczeniu koszów na różne typy odpadków na korytarzach szkoły.