• SHIFT + ALT + 1-5 - Menu
Menu Strony Głównej

Wałbrzyski Powiatowy Turniej Debat Oksfordzkich

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Wałbrzyskiego Powiatowego Turnieju Debat Oksfordzkich, tym razem jednak w nowej postaci. Najważniejszą zmianą jest dwuetapowość konkursu, która związana jest z faktem wpisania go przez Kuratorium Oświaty na listę konkursów punktowanych (1 pkt.) w postępowaniu rekrutacyjnym do liceum, co stanowi niewątpliwy atut dla uczniów klas VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum. Drugą zmianą jest nasz nowy partner – Instytut Pamięci Narodowej, który zapewnia wsparcie merytoryczne i dlatego też nasz turniej koncentruje się wokół historii Polski po 1918 r.

Turniej ma charakter drużynowy - każdy zespół tworzy 4 uczniów. I etap polega na wyborze 10 wydarzeń z ostatniego stulecia polskiej historii i uzasadnienie wyboru każdego z nich czterema argumentami. Forma pracy jest tu dowolna (tekst, prezentacja), podobnie jak jej długość - jeden argument może obejmować kilka zdań. Na prace czekamy do 13 stycznia 2019 r. Mogą być one przesyłane tradycyjną pocztą lub drogą elektroniczną na adres szkoły bądź organizatora. Najlepsze drużyny zostaną zaproszone do drugiego etapu, jakim jest turniej debat, który odbędzie się w lutym 2019 r. Wcześniej uczestników II etapu zapraszamy na warsztaty, które pokazują czym są debaty i jak przebiegają. Odbędą się one 22 stycznia 2019 r. Szczegółowe informacje wraz z kartą zgłoszeniową znajdą Państwo w załączonym regulaminie  Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: lub .

Regulamin WPTDO jest dostępny tutaj: DOCXregulamin turnieju debat.docx

II Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Wałbrzychu