Polonistyczne, historyczne, dziennikarskie

• I Festiwal Teatru Lekturowego

12 grudnia w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu w ramach Małych Dni Conradowskich odbył się 1. Festiwal Teatru Lekturowego, w którym wzięliśmy udział. Grupa teatralna "Bez antraktu", zaprezentowała czytanie performatywne Złodziejki książek Marcusa Zusaka w reżyserii p. Janiny Chochłakiewicz.
    Data publikacji: 08-08-2018 10:14
  • XV Konkurs Recytatorski - październik 2017

Ewa Noskowicz z klasy IA liceum zajęła I miejsce w XV Konkursie Recytatorskim przygotowanym przez Zespół Szkół Integracyjnych w Wałbrzychu w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki 2017.
    Data publikacji: 08-08-2018 11:02
  • Konkurs literacki "Górnicze opowieści" - październik 2017

26 października 2017r. w Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia” został rozstrzygnięty konkurs literacki Górnicze opowieści. Nasi gimnazjaliści okazali się najlepsi.
    Data publikacji: 08-08-2018 11:01
  • Konkurs Wiedzy o Języku Polskim - pażdziernik 2017

17 października 2017r. odbyła się kolejna edycja Konkursu Wiedzy o Języku Polskim, który co roku organizowany jest przez Zespół Szkół Politechnicznych "Energetyk" w Wałbrzychu w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.
    Data publikacji: 08-08-2018 11:00
  • II Turniej Debat Historycznych - czerwiec 2017

Nasi licealiści zwyciężyli w pojedynku na argumenty w II Turnieju Debat Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej.  Młodzi entuzjaści historii zmierzyli się z tezą „Istnienie Polskiego Rządu na Uchodźstwie po II wojnie światowej miało kluczowe znaczenie dla sprawy polskiej”.
    Data publikacji: 08-08-2018 10:59
  • XXXIII Międzynarodowy Konkursu Literacki Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej - kwiecien 2017

Maja Łatyszonek, klasa III A gimnazjum (op. Janina Chochłakiewicz), została laureatką XXXIII Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej. To piękny początek, by rozwijać swój literacki talent. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
    Data publikacji: 08-08-2018 10:58
  • XVI edycja konkursu recytatorskiego "Romantyczna Dusza"- kwiecień 2017

Oliwia Andrasz, klasa III A gimnazjum (op. Janina Chchłakiewicz) zdobyła wyróżnienie w XVI edycji konkursu recytatorskiego "Romantyczna Dusza". Serdecznie gratulujemy!
    Data publikacji: 08-08-2018 10:58
  • XXII Ogólnopolskim Konkursie Literackim "O Literacki Laur Arbuza"-2016

Maja Piotrzkowska (1E) została wyróżniona w XXII Ogólnopolskim Konkursie Literackim "O Literacki Laur Arbuza" w kategorii poezja. Brawo!
    Data publikacji: 08-08-2018 10:57
  • XX Ogólnopolski Przegląd Twórczości Dzieci i Młodzieży

Wiktoria Nowakowska, uczennica drugiej klasy gimnazjum, zdobyła tytuł Laureatki XX Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży "Lipa 2016". Młoda prozatorka, razem z opiekunką - prof. Janiną Chochłakiewicz, wzięła udział w uroczystej gali, która odbyła się 21 października 2016 r. w Centrum Kultury "BEST' w Bielsku-Białej. Wydarzenie wzbogacono o panel dyskusyjny "Czy literatura jest potrzebna?" oraz warsztaty literackie dla młodych twórców. Wiktoria wzięła udział w obu wydarzeniach, ujawniając swój talent pisarski.
    Data publikacji: 08-08-2018 10:51
  • II Wałbrzyski Przegląd Twórczości Dzieci i Młodzieży - 2016

20 czerwca w Powiatowej i  Miejskiej Bibliotece Publicznej „Biblioteka pod Atlantami” w Wałbrzychu odbyła się gala II Wałbrzyskiego Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży. Tytuł Laureata w konkursie uzyskały uczennice Publicznego Gimnazjum nr 13: Maja Piotrzkowska (III A), Wiktoria Nowakowska (I B) i Dominika Wanago (I B), które pod opieką p. Janiny Chochłakiewicz napisały teksty inspirowane twórczością i życiem wałbrzyskiego poety- Mariana Jachimowicza. Nagrodzone prace dostępne są w publikacji przygotowanej przez Bibliotekę. Gratulujemy!
    Data publikacji: 08-08-2018 10:50